Mədəniyyət naziri Gədəbəydə müəssisələrə baxış keçirib
Xəbər verdiyimiz kimi, iyulun 29-da mədəniyyət naziri Adil Kərimli Gədəbəy rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan sonra nazir Gədəbəy şəhərində bir sıra mədəniyyət müəssisələrinin – Gədəbəy rayon Aşıq Məktəbi, Gədəbəy rayon Uşaq İncəsənət Məktəbi, Uşaq İncəsənət Məktəbinin, Gədəbəy Mərkəzi Kitabxana Sisteminin binasının, bir binada yerləşən Gədəbəy rayon Mədəniyyət Mərkəzi, Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyi və Mərkəzi Kitabxana Sisteminin Uşaq şöbəsinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Həmçinin Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd folklor klubuna və Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd Musiqi məktəbinə baxış keçirilib. Son olaraq Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd kitabxanasına baş çəkilib.
Baxış zamanı müəssisələrdə mövcud olan problemlərin aradan qaldırılması, fəaliyyətin səmərəli təşkili ilə bağlı müvafiq tapşırıq və tövsiyələr verilib.

Напомним, что 29 июля министр культуры Адиль Каримли принял граждан в Центре Гейдара Алиева Гядабейского района.
После приема министр посетил ряд культурных учреждений города Гядабей – Ашугскую школу Гядабейского района, Детскую школу искусств Гядабейского района, ознакомился с деятельностью Гядабейского районного центра культуры, Историко-краеведческого музея и Детского отдела Центральной библиотечной системы расположенных в здании Гядабейской центральной библиотечной системы.
Также был проведён осмотр сельского фольклорного клуба села Славянка и Музыкальной школы села Славянка Гядабейского района. В конце была посещена библиотека села Славянка Гядабейского района.
В ходе проверки были даны соответствующие поручения и рекомендации по устранению существующих проблем в учреждениях и эффективной организации их деятельности.