Mədəniyyət naziri Gədəbəydə müəssisələrə baxış keçirib
Xəbər verdiyimiz kimi, iyulun 29-da mədəniyyət naziri Adil Kərimli Gədəbəy rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan sonra nazir Gədəbəy şəhərində bir sıra mədəniyyət müəssisələrinin – Gədəbəy rayon Aşıq Məktəbi, Gədəbəy rayon Uşaq İncəsənət Məktəbi, Uşaq İncəsənət Məktəbinin, Gədəbəy Mərkəzi Kitabxana Sisteminin binasının, bir binada yerləşən Gədəbəy rayon Mədəniyyət Mərkəzi, Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyi və Mərkəzi Kitabxana Sisteminin Uşaq şöbəsinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Həmçinin Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd folklor klubuna və Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd Musiqi məktəbinə baxış keçirilib. Son olaraq Gədəbəy rayonu Slavyanka kənd kitabxanasına baş çəkilib.
Baxış zamanı müəssisələrdə mövcud olan problemlərin aradan qaldırılması, fəaliyyətin səmərəli təşkili ilə bağlı müvafiq tapşırıq və tövsiyələr verilib.

Minister of Culture Visits Establishments in Gadabay
As reported earlier, on July 29, the Minister of Culture Adil Karimli met with citizens at the Heydar Aliyev Center in Gadabay district.
After the reception, the Minister familiarized himself with the activities of several cultural institutions in Gadabay City, including the Gadabay District Ashug School, Gadabay District Children's Art School, Gadabay Central Library System building, Gadabay District Cultural Center, Local History Museum, and the Children's Department of the Central Library System located in the same building.
The folklore club and music school in the village of Slavyanka, Gadabay district, were also visited. The final visit was to the village library.
During the visit, relevant tasks and recommendations were given to address current issues in the institutions and optimize their operations.