Cultech Akademiyasına qeydiyyat başladı
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə Mədəniyyət və yaradıcı sənayeləri üzrə tədris və inkubasiya mərkəzində Cultech Akademiyası üçün müraciətlərin qəbuluna başlandı.
Cultech Akademiyası proqramları mədəniyyət texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərmək istəyən mütəxəssislərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına yönəlib.
Mədəni irsin rəqəmsallaşdırılması istiqamətində proqramlaşdırma kursunun nəznində tələbələrə “Flutter” ilə mobil proqramlaşdırmanın əsasları, tətbiq interfeysinin hazırlanması, vidcet strukturları, mənbələr və alətlərin öyrədilməsi nəzərdə tutulub. Həmçinin tələbələrə artırılmış reallıq (AR) texnologiyalarının əsas prinsipləri və praktiki vərdişlər tədris ediləcək.
Kurs 4 ay müddətinə yekunlaşacaq. Təlimin sonunda bütün iştirakçılar diplom işləri hazırlayaraq ilk peşəkar portfolioya sahiblənəcəklər.
Qeydiyyat oktyabr ayının 31-nə kimi davam edəcək. Kursa qatılmaq istəyən şəxslər edu.creative.az linkinə daxil olub Cultech Akademiyası bölməsindən qeydiyyat üçün müraciət edə bilər.

При поддержке Министерства Культуры Азербайджанской Республики в учебно-инкубационном центре по культуре и творческим индустриям начался прием заявок для  Академии Сultech.
Программы Академии Сultech направлены на повышение знаний и навыков специалистов, желающих работать в области культурных технологий.
В рамках курса программирования по оцифровке культурного наследия студентам предлагается обучить основам мобильного программирования с помощью «Flutter», разработке интерфейса приложения, структурам виджетов, ресурсам и инструментам. Студентов также научат основным принципам технологий дополненной реальности (AR) и практическим навыкам.
Курс продлится 4 месяца. По окончании обучения все участники подготовят дипломные работы и получат первое профессиональное портфолио.
Регистрация продлится до 31 октября. Лица, желающие принять участие в курсе  могут подать заявку на регистрацию в разделе Академии Cultech, перейдя по ссылке edu.creative.az.