Kurslara qeydiyyat davam edir
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə  Mədəniyyət və yaradıcı sənayelər üzrə tədris və inkubasiya mərkəzində Oyun Tərtibatçıları Emalatxanası bölməsi yaradılıb. Həmin bölməyə daxil olan “Oyun animasiyası” və “Oyun dizaynı” kursları üçün müraciətlərin qəbulu davam edir.
Azərbaycanda ilk dəfə  "Oyun Dizaynı" kursunda  səviyyə dizaynı, resurs idarəçiliyi, oyun monetizasiyası, hekayə yaradıcılığı, oyunların düzgün balanslaşdırılması kimi mövzuların əsasları tədris ediləcək, tətbiqi vərdişlər  əldə ediləcək.
“Oyun animasiyası” kursunda isə video oyunlarda istifadə olunan animasiyanın əsasları, oyun personajı animasiyalarının yaradılması və həmin animasiyaların oyun mühərrikində tətbiqi kimi biliklərin iştirakçılara öyrədilməsi nəzərdə tutulur.
Kurs 3 ay müddətinə yekunlaşacaq. Kursun sonunda bütün iştirakçılar diplom işləri hazırlayaraq ilk  peşəkar portfolioya sahiblənəcəklər.
Qeydiyyat 20 oktyabrın tarixində yekunlaşır. Kursa qatılmaq istəyən şəxslər edu.creative.az linkinə daxil olub “Oyun Tərtibatçıları Emalatxanası” bölməsindən qeydiyyat üçün müraciət edə bilər.

Course registration continues
Under the organization of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, a Game Developers Workshop section is established in the Educational and Incubation Center for Culture and Creative Industries. Applications are still being accepted for the "Game Animation" and "Game Design" courses included in this section.
For the first time in Azerbaijan, the basics of such subjects as level design, resource management, game monetization, story creation, correct balancing of games will be taught, and practical skills will be acquired.
In the "Game Animation" course, participants will be taught the basics of animation used in video games, the creation of game character animations, and the application of these animations in the game engine.
The course will be completed in 3 months. At the end of the course, all participants will prepare a diploma thesis and have their first professional portfolio.
Registration closes on October 20. Those who want to participate in the course can visit the link edu.creative.az and apply for registration in the "Game Developers Workshop" section.