Kurslara qeydiyyat davam edir
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə  Mədəniyyət və yaradıcı sənayelər üzrə tədris və inkubasiya mərkəzində Oyun Tərtibatçıları Emalatxanası bölməsi yaradılıb. Həmin bölməyə daxil olan “Oyun animasiyası” və “Oyun dizaynı” kursları üçün müraciətlərin qəbulu davam edir.
Azərbaycanda ilk dəfə  "Oyun Dizaynı" kursunda  səviyyə dizaynı, resurs idarəçiliyi, oyun monetizasiyası, hekayə yaradıcılığı, oyunların düzgün balanslaşdırılması kimi mövzuların əsasları tədris ediləcək, tətbiqi vərdişlər  əldə ediləcək.
“Oyun animasiyası” kursunda isə video oyunlarda istifadə olunan animasiyanın əsasları, oyun personajı animasiyalarının yaradılması və həmin animasiyaların oyun mühərrikində tətbiqi kimi biliklərin iştirakçılara öyrədilməsi nəzərdə tutulur.
Kurs 3 ay müddətinə yekunlaşacaq. Kursun sonunda bütün iştirakçılar diplom işləri hazırlayaraq ilk  peşəkar portfolioya sahiblənəcəklər.
Qeydiyyat 20 oktyabrın tarixində yekunlaşır. Kursa qatılmaq istəyən şəxslər edu.creative.az linkinə daxil olub “Oyun Tərtibatçıları Emalatxanası” bölməsindən qeydiyyat üçün müraciət edə bilər.

При организационной поддержке Министерства Культуры Азербайджанской Республики в Учебно-инкубационном центре по культуре и творческим индустриям создан раздел «Мастерская разработчиков игр». Продолжается прием заявок на курсы «Игровая анимация» и «Игровой дизайн», входящие в этот раздел.
Впервые в Азербайджане на курсе «Игровой дизайн» будут преподаваться основы таких тем, как дизайн уровней, управление ресурсами, монетизация игр, создание историй, правильная балансировка игр, а также будут приобретаться прикладные навыки.
Курс «Игровая анимация» предполагает обучение участников основам анимации, используемой в видеоиграх, созданию анимации игровых персонажей и применению этих анимаций в игровом движке.
Курс продлится 3 месяца. По окончании курса все участники подготовят дипломные работы и получат первое профессиональное портфолио.
Регистрация завершится 20 октября. Лица, желающие принять участие в тренинговом курсе, могут  перейти по ссылке edu.creative.az и подать заявку на регистрацию в разделе «Мастерская разработчиков игр».