Mədəniyyət Nazirliyi və TÜRKSOY-un birgə təşkilatçılığı ilə 13-14 oktyabr tarixlərində Şuşada keçirilən TÜRKSOY Mədəniyyət Nazirləri Daimi Şurasının 40-cı iclası başa çatıb.
Oktaybrın 14-də TÜRKSOY Daimi Şurasının 40-cı iclasının yekun tədbiri keçirilib.
Mərasimdə çıxış edən mədəniyyət naziri Adil Kərimli iclasın çox uğurlu keçdiyini bildirib. Qeyd edib ki, iclasda qəbul olunmuş qərarlar həm TÜRKSOY, həm də onun üzv dövlətləri üçün faydalı olacaq.
İclasda maliyyə məsələlərinin tənzimlənməsi, kadr qaydaları, vəzifə və iş qaydaları və s. məsələlər üzrə vacib qərarlar alınıb.
Sonra mədəniyyət naziri Adil Kərimli, TÜRKSOY-un baş katibi Sultan Raev və quruma üzv olan ölkələrin nümayəndələri tərəfindən iclasda alınan qərarlarla bağlı sənədlərə imza atılıb.
Xatırladaq ki, iki gün davam edən iclasda bir sıra görüşlər keçirilib, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edəki ki, TÜRKSOY Daimi Şurasının 41-ci iclası gələn ilin noyabr ayında Türkmənistanda keçiriləcək.

The 40th session of the Permanent Council of TURKSOY is over
The 40th session of the Permanent Council of TURKSOY Ministers of Culture, co-organized by the Ministry of Culture and TURKSOY, ended on October 13-14.
The final event of the 40th session of the TURKSOY Permanent Council was held on October 14.
Mr. Adil Karimli, the Minister of Culture, noted that the session was very successful and that the decisions adopted at the session would be beneficial for both TURKSOY and its member states.
During the session, major decisions were made on the regulation of financial issues, staffing rules, job and work regulations,etc.
Then Mr. Adil Karimli, the Minister of Culture, Sultan Raev, the Secretary General of TURKSOY, and the representatives of its member countries put their signatures in the documents of decisions adopted at the session.
A number of meetings were held, and ideas were exchanged around the matters of concern during the session lasting for two days.
Take note that the next 41st session of the Permanent Council of TURKSOY will be held in Turkmenistan in November next year.