“İrsimizi tanıyaq, tanıdaq” adlı sosial videoçarx müsabiqəsinin son müraciət tarixi uzadıldı
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi çoxsaylı müraciətləri nəzərə alaraq rəqabətliliyin artırılması məqsədilə  “İrsimizi tanıyaq, tanıdaq” adlı  sosial videoçarx müsabiqəsinin son müraciət tarixini uzadır.
Müsabiqə videoçarxların qəbulu və təqdim edilmiş materialların seçimi olmaqla iki mərhələdən ibarətdir. Müsabiqə qaliblərinin adları 2023-cü il oktyabr ayının 31-də elan olunacaq.
Müsabiqəyə qatılmaq istəyən şəxslər hazırladıqları videoçarxı 2023-cü il oktyabrın 10-dək onlayn şəkildə təqdim edə bilərlər.
Yekunda ən çox bal toplamış ilk üç namizəd Nazirlik tərəfindən mükafatlandırılacaq. Mükafatlandırma aşağıdakı qaydada nəzərdə tutulmuşdur:

В целях повышения конкурентоспособности, учитывая большое количество заявок, Министерство Культуры Азербайджанской Республики продлевает срок подачи заявок на конкурс социального видео «Познаем наше наследие, ознакомим с ним».
Конкурс состоит из двух этапов: прием видеороликов и отбор присланных материалов. Имена победителей конкурса будут объявлены 31 октября 2023 года.
Желающие принять участие в конкурсе могут подать свое видео онлайн до 10 октября 2023 года.
В итоге министерство наградит первых трех кандидатов, набравших наибольшее количество баллов. Награждение будет осуществляться в следующем порядке: