Azərbaycan Dili və Ədəbiyyatı Forumu ilə bağlı görüş keçirilib
Xəbər verdiyimiz kimi, Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi çərçivəsində Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı, Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının dəstəyi ilə 1-3 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Dili və Ədəbiyyatı Forumu keçiriləcək.
Bu münasibətlə avqustun 30-da Mədəniyyət Nazirliyində foruma qatılacaq panel iştirakçıları və məruzəçilərlə görüş təşkil olunub.
Görüşdə forumun mövzuları və tədbirin proqramı ilə bağlı müzakirələr aparılıb, fikir və təkliflər səsləndirilib, müvafiq qeydlər nəzərə alınıb.
Bildirək ki, Azərbaycan Dili və Ədəbiyyatı Forumu sentyabrın 1-də Şamaxı şəhərində işə başlayacaq, sentyabrın 2-3-də Bakıda, “Gülüstan” Sarayında davam edəcək.

Состоялась встреча, посвящённая Форуму Азербайджанского Языка и Литературы
Как мы сообщали, в рамках празднования 100-летия Общенационального лидера Гейдара Алиева при организационном участии Фонда Гейдара Алиева и Министерства Культуры и при поддержке Министерства Науки и Образования и Национальной Академии Наук Азербайджана 1-3 сентября будет проведён Форум Азербайджанского Языка и Литературы.
В связи с этим 30 августа в Министерстве Культуры была организована встреча с участниками панельных дискуссий и докладчиками, которые примут участие в форуме.
На встрече состоялось обсуждение тематики форума и программы мероприятия, были высказаны мнения и предложения, приняты во внимание соответствующие замечания.
Хотим сообщить Вам, что Форум Азербайджанского Языка и Литературы начнёт свою работу 1 сентября в городе Шемаха, и продолжится 2-3 сентября в Баку, во дворце "Гюлистан".