Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndələri ADMİU-da kadr hazırlığı prosesi ilə tanış olublar
Aprelin 29-da mədəniyyət naziri Adil Kərimli və nazirlik əməkdaşları Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində (ADMİU) olublar.
ADMİU-nun rektoru professor Ceyran Mahmudova qonaqları salamlayıb.
2023-cü ilin 100 illik yubileyini qeyd edən universitet üçün əlamətdar olduğunu vurğulayan rektor naziri son illərdə ali məktəbin fəaliyyətindəki yeniliklərlə tanış edib.
Nazir Teatr sənəti, Rəssamlıq fakültələri və Audiovizual sənətlər fakültəsinin studiyası ilə tanış olub, dekanlarla görüşərək fikir mübadiləsi aparıb.
Daha sonra qonaqlar ADMİU-nun SABAH qrupları tələbələrinin ifasında Əməkdar artist Nofəl Vəliyevin quruluşunda Bertolt Brextin "Teresa Karranın tüfəngləri" tamaşasını izləyiblər.

Представители Минкультуры ознакомились с процессом подготовки кадров в АГУКИ
29 апреля министр культуры Адиль Каримли и сотрудники министерства посетили Азербайджанский Государственный Университет Культуры и Искусств (АГУКИ).
Ректор АГУКИ, профессор Джейран Махмудова приветствовала гостей.
Подчеркнув, что 2023 год является знаменательным для университета, отмечающего своё 100-летие, ректор представила новшества в деятельности вуза за последние годы.
Министр ознакомился с факультетами Театрального Мастерства и Живописи, со студией факультета Аудиовизуальных искусств, встретившись с деканами обменялся с ними идеями.
Затем гости посмотрели в исполнении студентов групп SABAH АГУКИ спектакль «Винтовки Тересы Каррар» по пьесе Бертольда Брехта в постановке Заслуженного артиста Нофала Велиева.