Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndələri ADMİU-da kadr hazırlığı prosesi ilə tanış olublar
Aprelin 29-da mədəniyyət naziri Adil Kərimli və nazirlik əməkdaşları Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində (ADMİU) olublar.
ADMİU-nun rektoru professor Ceyran Mahmudova qonaqları salamlayıb.
2023-cü ilin 100 illik yubileyini qeyd edən universitet üçün əlamətdar olduğunu vurğulayan rektor naziri son illərdə ali məktəbin fəaliyyətindəki yeniliklərlə tanış edib.
Nazir Teatr sənəti, Rəssamlıq fakültələri və Audiovizual sənətlər fakültəsinin studiyası ilə tanış olub, dekanlarla görüşərək fikir mübadiləsi aparıb.
Daha sonra qonaqlar ADMİU-nun SABAH qrupları tələbələrinin ifasında Əməkdar artist Nofəl Vəliyevin quruluşunda Bertolt Brextin "Teresa Karranın tüfəngləri" tamaşasını izləyiblər.

The representatives of the Ministry of Culture visit ADMIU to observe the personnel training process
2563
01.05.2023
01.05.2023 03:22
On April 29, the Minister of Culture, Adil Karimli, and the employees of the ministry visited the Azerbaijan State University of Culture and Arts (ADMIU). Jeyran Mahmudova, the rector of ADMIU, greeted the visitors.
The rector highlighted the importance of 2023, which marks the 100th anniversary of the university. She also presented the new initiatives introduced by the institution in recent years.
The Minister was introduced to the studio of the Faculty of Theater Arts and the Art and Audiovisual Arts Faculties, met with the deans, and exchanged ideas.
Later, the guests watched the performance of Bertolt Brecht's "Señora Carrar's Rifles" directed by Honored Artist Nofal Valiyev and performed by the students of the SABAH groups of ADMIU.