“Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Sərəncamı
“Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 6 dekabr tarixli 3632 nömrəli Sərəncamının 1-ci hissəsinin icrasını təmin etmək məqsədilə:
1. “Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilən Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin həyata keçirilməsi üzrə əlaqələndirici orqan Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi müəyyən edilsin.
3. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilən Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlər Azərbaycan Respublikasının 2023-cü il dövlət büdcəsində aidiyyəti icraçı qurumlar üçün ayrılmış vəsaitlər və qanunvericiliklə qadağan edilməyən digər mənbələr hesabına maliyyələşdirilsin.
4. Bu Sərəncamın icrasına nəzarət Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının Humanitar məsələlər şöbəsinə həvalə edilsin.
5. Bu Sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri
Bakı şəhəri, 7 fevral 2023-cü il
Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı

Order of the Cabinet of Ministers on the Approval of the Action Plan related to the Declaration of Shusha as the Cultural Capital of the Turkic World in 2023
To ensure the implementation of Part 1 of Order No. 3632 of the President of the Republic of Azerbaijan of December 6, 2022, on Measures Related to the Declaration of Shusha as the Cultural Capital of the Turkic World in 2023:
1. The attached Action Plan related to the Declaration of Shusha as the Cultural Capital of the Turkic World in 2023 is hereby approved.
2. The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan is hereby designated as the coordinating body for the implementation of activities outlined in the Action Plan approved by Part 1 of this Order.
3. The funding for the measures outlined in the Action Plan approved by Part 1 of this Order shall be provided from the funds allocated for the relevant implementing agencies in the state budget of the Republic of Azerbaijan for 2023, and from other sources not prohibited by law.
4. The implementation of this Order shall be overseen by the Department of Humanitarian Affairs of the Office of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
5. This Order is effective from the date of its signature.
Ali Asadov
Prime Minister of the Republic of Azerbaijan
Baku city, February 7, 2023
Action Plan Related to the Declaration of Shusha as the Cultural Capital of the Turkic World in 2023