“Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Sərəncamı
“Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 6 dekabr tarixli 3632 nömrəli Sərəncamının 1-ci hissəsinin icrasını təmin etmək məqsədilə:
1. “Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilən Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin həyata keçirilməsi üzrə əlaqələndirici orqan Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi müəyyən edilsin.
3. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilən Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlər Azərbaycan Respublikasının 2023-cü il dövlət büdcəsində aidiyyəti icraçı qurumlar üçün ayrılmış vəsaitlər və qanunvericiliklə qadağan edilməyən digər mənbələr hesabına maliyyələşdirilsin.
4. Bu Sərəncamın icrasına nəzarət Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının Humanitar məsələlər şöbəsinə həvalə edilsin.
5. Bu Sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri
Bakı şəhəri, 7 fevral 2023-cü il
Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planı

Распоряжение Кабинета Министров об утверждении «Плана мероприятий по объявлению города Шуша «Культурной столицей тюркского мира» на 2023 год»
В целях обеспечения реализации Части 1 Распоряжения Президента Азербайджанской Республики № 3632 от 6 декабря 2022 года «О мерах, связанных с объявлением города Шуша «Культурной столицей тюркского мира» на 2023 год:
1. Утвердить «План мероприятий по объявлению города Шуша «Культурной столицей тюркского мира» на 2023 год (прилагается).
2. Определить Министерство культуры Азербайджанской Республики координирующим органом по реализации мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий, утвержденным Частью 1 настоящего Распоряжения.
3. Меры, предусмотренные Планом мероприятий, утвержденным Частью 1 настоящего Распоряжения, финансируются за счет средств, выделенных соответствующим органам исполнительной власти из Государственного бюджета Азербайджанской Республики на 2023 год, и других источников, не запрещенных законодательством.
4. Контроль над исполнением настоящего Распоряжения возложить на Отдел по гуманитарным вопросам Аппарата Кабинета Министров Азербайджанской Республики.