Yaponiyanın “BT” jurnalı “Alüminium” VI Bakı Beynəlxalq Müasir İncəsənət Biennalesi haqqında məqalə dərc edib
Vaseda Universiteti “Elm, İncəsənət və Təhsil” fakültəsinin professoru, ədəbiyyat üzrə filologiya elmlər namizədi Wakana Kono Yaponiyanın “BT” jurnalında “Sənət səhnəsi” adlı məqaləsini “Alüminium” VI Bakı Beynəlxalq Müasir İncəsənət Biennalesinə həsr edib.
Məqalədə  Bakıda müasir incəsənətin hazırkı  durumundan bəhs edilib və ötən ilin noyabrın 20-dən 25-dək keçirilən dünyanın 17 ölkəsindən 40-dan çox xarici rəssamın iştirakı ilə baş tutan “Alüminium” VI Bakı Beynəlxalq Müasir İncəsənət Biennalesində iştirak edən rəssamlar, onların işləri haqqında geniş yazı yer alıb.
Xatırladaq ki, Wakana Kono Biennale çərçivəsində keçirilən "Müasir incəsənət bu gün: nailiyyətlər, problemlər, perspektivlər" adlı konfransın iştirakçısı olmuşdur.

Японский журнал «BT» опубликовал статью о VI Бакинской международной биеннале современного искусства «Алюминий»
Профессор факультета науки, искусства и образования Университета Васэда, кандидат филологических наук Вакана Коно опубликовала статью в японском журнале «BT» под названием «Сцена искусства», посвященную VI Бакинской международной биеннале современного искусства «Алюминий».
В статье описывается текущее состояние современного искусства в Баку, а также дается информация о художниках, принявших участие на VI Бакинской международной биеннале современного искусства «Алюминий», которая проходила с 20 по 25 ноября минувшего года и на котором приняли участие более 40 зарубежных художников из 17 стран мира.
Отметим, что Вакана Коно принимала участие в конференции «Современное искусство сегодня: достижения, проблемы, перспективы», состоявшейся в рамках биеннале.