Bakıda davam edən BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində xarici nümayəndə heyətləri və müxtəlif beynəlxalq qurumların nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər təşkil olunur.
Noyabrın 18-də Mədəniyyət Nazirliyində Tiktok videoməzmun sosial media platformasının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Tiktokun dövlət siyasəti üzrə vitse-prezidenti Helena Lerç, Şərqi Avropada dövlət siyasəti və korporativ əlaqələr departamentinin direktoru Sergey Sokolov və şirkətin dövlət qurumları üzrə məsləhətçisi Emin Axundov iştirak ediblər.
Nümayəndə heyətini salamlayan mədəniyyət naziri Adil Kərimli Azərbaycanın ev sahibliyi etdiyi bu mötəbər tədbirə qatıldıqlarına görə qonaqlara təşəkkürünü bildirib.
Söhbət zamanı Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə bu ilin əvvəlində həyata keçirilən “#TikTokdanÖyrən” (#LearnOnTikTok) müsabiqəsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Qeyd olunub ki, iki ay müddətində istifadəçilər ümumilikdə 20 mindən çox maarifləndirici video yaradaraq nümayiş etdiriblər.
Bildirilib ki, nazirlik bu platforma vasitəsilə mədəniyyət sahəsinə dair yeni aktual məzmunların yaradılmasında və bu istiqamətdə əməkdaşlığın davam etdirilməsində maraqlıdır.

В рамках проходящей в Баку 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (
COP29) организуются двусторонние встречи с иностранными делегациями и представителями различных международных организаций.18 ноября в Министерстве культуры состоялась встреча с делегацией социальной сети видео контента Tiktok.
Во встрече приняли участие вице-президент Tiktok по государственной политике Хелена Лерх, директор департамента государственной политики и корпоративных отношений в Восточной Европе Сергей Соколов, и советник компании по государственным институтам Эмин Ахундов.
Приветствуя делегацию, министр культуры Адиль Каримли поблагодарил гостей за участие в этом престижном мероприятии, проводимом в Азербайджане.
В ходе беседы была подчёркнута важность конкурса «#LearnOnTikTok», который был реализован в начале этого года при поддержке Министерства культуры. Было отмечено, что за два месяца пользователи создали и продемонстрировали более 20 тысяч обучающих видеороликов.
Было заявлено, что министерство заинтересовано в создании посредством этой платформы нового актуального контента в сфере культуры и продолжении сотрудничества в этом направлении.