Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, "Mədəniyyət Könüllüləri" İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə sonuncu kurs bakalavr tələbələr, magistrlar və yeni məzunlar üçün 3 aylıq təcrübə proqramı elan edir. Proqram, istedadlı gənclərə beynəlxalq əlaqələr və mədəniyyət sahəsində professional iş təcrübəsi, dərin bilik və bacarıqlar əldə etmək imkanı yaradacaq. Bununla yanaşı, təcrübə proqramında iştirak edən gənclər, sahə üzrə mütəxəssislərlə birgə dinamik komandada çalışacaq və mədəniyyət sahəsində hökumətlərarası beynəlxalq təşkilatlarla fəaliyyətlərin təşkilində yaxından iştirak edəcəkdir.
Proqramın məqsədi:
• Gənclərin beynəlxalq münasibətlər və mədəniyyət sahəsində bilik və bacarıqlarını artırmaq
• Mədəniyyət sahəsində peşəkar inkişaf və karyera imkanlarını genişləndirmək
• Beynəlxalq layihələrin təşkilində gənclərin töhfəsini təşviq etmək
• Sahə üzrə kadr potensialını inkişaf etdirmək
Tələblər:
• Beynəlxalq münasibətlər, beynəlxalq hüquq, siyasi elmlər, idarəçilik və ya əlaqəli sahələr üzrə təhsil
• Əla səviyyədə ingilis və azərbaycan dil biliyi (Qeyd: Əlavə dil bilikləri üstünlükdür)
• Yüksək kommunikasiya və analitik düşünmə bacarığı
• Komandada işləmək bacarığı və təşəbbüskarlıq
• Ofis proqramlarında işləmə bacarıqları
• Ümumi dünyagörüşü və məlumatlılıq
• Operativlik, məsuliyyət və yüksək intizam
• Həftədə 5 dəfə olmaqla tam/yarım iş günü çərçivəsində 3 ay müddətində AR Mədəniyyət Nazirliyində fiziki olaraq fəaliyyət göstərmək
Vəzifələr:
• Beynəlxalq layihələrin hazırlanması və həyata keçirilməsinə dəstək
• Tədqiqat və analitik işlərin icrası, konseptlərin və təqdimatların hazırlanması
• Xarici tərəfdaşlarla əməkdaşlıq və koordinasiya işlərinin aparılmasına dəstək
• Tələb olunacaq digər texniki işlərin icra olunması
Gələcəyini bizimlə quraraq mədəniyyət sahəsinin inkişafına və Azərbaycanın mədəniyyət diplomatiyasına töhfə vermək istəyən gənclər, aşağıdakı qeydiyyat formasını doldurmaqla təcrübə proqramına qoşula bilər! Proqrama iştirakçıların seçimi test və müsahibələrdən ibarət bir neçə mərhələdə aparılacaq.

Министерство культуры Азербайджанской Республики, при организационном участии Общественного объединения «Волонтеры культуры», объявляет трехмесячную программу стажировок для студентов последних курсов бакалавриата, магистратуры и новых выпускников. Программа даст возможность талантливым молодым людям получить профессиональный опыт работы, глубокие знания и навыки в сфере международных отношений и культуры. Кроме того, молодые люди, участвующие в программе стажировок, будут работать в динамичной команде со специалистами отрасли и будут активно участвовать в организации мероприятий с межправительственными международными организациями в сфере культуры.
Цель программы:
* Повысить знания и навыки молодежи в области международных отношений и культуры.
* Расширить возможности профессионального развития и карьерного роста в сфере культуры
* Поощрять вклад молодежи в организацию международных проектов
* Развивать кадровый потенциал в отрасли
Требования:
* Образование в области международных отношений, международного права, политологии, менеджмента или смежных областей
* Отличные знания английского и азербайджанского языков (Примечание: знание дополнительных языков является преимуществом)
* Высокие коммуникативные навыки и аналитическое мышление
* Умение работать в команде и инициативность
* Навыки работы в офисных программах
* Общий кругозор и осведомленность
* Оперативность, ответственность и высокая дисциплина
* Физически присутствовать на работе в Министерстве культуры АР в течение 3-х месяцев в рамках полной/неполной занятости, 5 раз в неделю
Обязанности:
* Помощь в подготовке и реализации международных проектов
* Проведение исследовательской и аналитической работы, подготовка концепций и презентаций
* Поддержка сотрудничества и координации с зарубежными партнерами
* Выполнение других необходимых технических работ.
Молодые люди, которые хотят внести свой вклад в развитие культурной сферы и культурной дипломатии Азербайджана, строя свое будущее вместе с нами, могут присоединиться к программе стажировки, заполнив регистрационную форму ниже! Отбор участников программы будет проводиться в несколько этапов, состоящих из тестов и собеседований.