1. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 6 iyun tarixli 119 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018, № 6, maddə 1209, № 10, maddə 2002; 2019, № 5, maddələr 822, 825, № 10, maddə 1588, № 12, maddə 1929; 2020, № 7, maddə 892; 2022, № 9, maddə 1030, № 11, maddə 1256; Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 3 mart tarixli 2051 nömrəli Fərmanı) ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 5-ci hissəsində aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1.1. 5.4-cü bəndin birinci cümləsində “iki birinci müavini və iki” sözləri “dörd” sözü ilə əvəz edilsin;

На основании пункта 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики постановляю:
1. В часть 5 «Положения о Министерстве Культуры Азербайджанской Республики», утвержденного Указом Президента Азербайджанской Республики № 119 от 6 июня 2018 года (Сборник Законодательных Актов Азербайджанской Республики, 2018 г., № 6, ст. 1209, № 10, ст. 2002; 2019 г., № 5, ст. 822, 825, № 10, ст. 1588, № 12, ст. 1929; 2020, № 7, статья 892, 2022, № 9, статья 1030, № 11, статья 1256; Указ Президента Азербайджанской Республики № 2051 от 3 марта 2023 года), вносятся следующие изменения:
1.1 В первом предложении пункта 5.4 слова "два первых заместителя и два" заменить словом "четыре";
1.2 Исключить из пункта 5.8 слова "из первых заместителей или";
1.3 Из первого предложения пункта 5.9 исключить слова «от первых заместителей министров».
2. Кабинету Министров Азербайджанской Республики решить вопросы, вытекающие из настоящего Постановления.