Mədəniyyət nazirinin birinci müavini Adil Kərimli Teatr Xadimləri İttifaqında olub
10 mart ölkəmizdə Milli Teatr Günüdür. Bu gün eyni zamanda Azərbaycanda peşəkar milli teatrın yaradılmasının 150 illiyi tamam olur.
Bu münasibətlə mədəniyyət nazirinin birinci müavini, nazir vəzifəsini icra edən Adil Kərimli martın 10-da Azərbaycan Teatr Xadimləri İttifaqının rəhbərliyi ilə görüşüb. Milli Teatr Günü ilə əlaqədar kollektivə xoş arzularını çatdıran Adil Kərimli ittifaqın inzibati binası və yaradıcı proseslə tanış olub.
Görüş zamanı qurumun fəaliyyəti və iş prinsipləri, həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verilib. ATXİ-də görülən işlər, teatr tarixi, müasir teatr prosesləri, bu sahədəki çətinliklərin aradan qaldırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

10 марта в нашей стране отмечается День национального театра. Сегодня, в то же время, исполняется 150 лет со дня создания в Азербайджане профессионального национального театра.
По этому поводу первый заместитель министра культуры, исполняющий обязанности министра Адиль Каримли 10 марта встретился с руководством Союза театральных деятелей Азербайджана. Передав добрые пожелания коллективу в День национального театра, Адиль Каримли ознакомился с административным зданием профсоюза и творческим процессом.
В ходе встречи была дана информация о деятельности и принципах работы учреждения, реализованных проектах. Состоялся обмен мнениями о работе, проделанной в СТДА, истории театра, современных театральных процессах, устранении трудностей в этой области.