Gənclər Gününə həsr olunmuş xeyriyyə konserti keçiriləcək
Fevralın 4-də Heydər Əliyev Sarayında Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş xeyriyyə konserti keçiriləcək.
Mədəniyyət Nazirliyinin təşkil etdiyi və 1-8 fevral tarixlərini əhatə edən IX “Gəncliyin səsi” festivalı çərçivəsində reallaşacaq konsertdən əldə olunan vəsait valideyn himayəsindən məhrum olmuş gənclərə ianə ediləcək.
İncəsənətin müxtəlif sahələrindən olan gənclərin iştirak edəcəyi konsertdə tamaşaçılar Azərbaycanın xalq və klassik musiqisinin müxtəlif janrlarını, fərqli balet səhnələrini, milli və müasir rəqsləri, eləcə də caz, rok, estrada janrında musiqi nömrələrini izləyə biləcəklər.
Musiqi axşamında Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı, Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblı, “Avanqard” Kamera Orkestri və “DanceAbility” Azərbaycan” inklüziv rəqs şirkətinin heyətləri, eləcə də gənclərin sevilən rok qrupu “Aynabənd” və Nicat Aslanovun caz kvarteti çıxış edəcək. Bununla yanaşı, konsertdə gənc müğənnilər Nigar Cəlilova, Emin Zeynallı, Zəminə Rəhimova, Vaqif Nağıyev, Emin İsmayılov, xanəndələr Yusif  Sadıxov, Rəvan Qaçayev, Sevinc Abdinova, Yaqut Xəlilzadə, aşıqlar Qəlbinur İbrahimli və Röya Mürsəlova, instrumental ifaçılar Məqsəd Əzizov, İsmayıl Zülfüqarov, Fərid Atazadə, Fərrux Haşımlı və Rüstəm Zeynalovun iştirakı nəzərdə tutulub.

Состоится благотворительный концерт, посвященный Дню Молодежи
4 февраля во Дворце Гейдара Алиева состоится благотворительный концерт, посвященный Дню Молодежи Азербайджана.
Средства от концерта, организованного Министерством Культуры в рамках IX фестиваля «Голос Молодости», который пройдет с 1 по 8 февраля, будут переданы молодым людям, лишенным родительской опеки.
На концерте, в котором примут участие молодые люди из разных сфер искусства, зрители смогут услышать произведения в разных жанрах народной и классической музыки Азербайджана, увидеть различные балетные сцены, национальные и современные танцы, а также номера джазовой, рок и эстрадной музыки.
На музыкальном вечере выступят коллективы Азербайджанского Государственного Академического Театра Оперы и Балета, Азербайджанского Государственного Ансамбля Танца, Камерного Оркестра «Авангард» и Азербайджанской инклюзивная танцевальной компании «Dance Ability» («Данс Абилити»), а также популярная молодежная рок-группа «Айнабянд» и джаз-квартет Ниджата Асланова. Помимо этого, ожидается участие в концерте молодых певцов Нигяр Джалиловой, Эмина Зейналлы, Замина Рагимова, Вагифа Нагиева, Эмина Исмаилова, исполнителей народной музыки Юсифа Садыхова, Равана Гачаева, Севиндж Абдиновой, Ягут Халилзаде, ашугов Гальбинур Ибрагимли и Ройи Мурсаловой, музыкантов-инструменталистов Меджала Азизова, Исмаила Зульфугарова, Фарида Атазаде, Фарруха Гашимли и Рустама Зейналова.