Ağalı kəndinin sakinləri üçün bayram tədbiri keçirilib
Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində Bakı Dövlət Sirkinin, Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı, Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı və Füzuli Dövlət Dram Teatrının aktyorlarının iştirakı ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə kütləvi tədbir keçirilib.
Bayram tədbirində Şaxta baba, Qar qızla yanaşı  Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrının aktyor truppasının üzvləri, eləcə də teatrın nəzdindəki “Oyuq” teatr-studiyasının istedadlı vokalçıları da iştirak ediblər. Teatrın repertuarındakı bir neçə tamaşadan səhnəciklər nümayiş etdirən kuklaçıların çıxışları maraqla qarşılanıb.  Vokalçılarımızın vətənpərvərlik və bayram ovqatlı nəğmələri tədbirə xüsusi rəng qatıb.
Qeyd edək ki, bayram şənliyi Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyi və “Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda 1 saylı Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti” publik hüquqi şəxs tərəfindən təşkil edilib.

A celebration was organized for the residents of Aghali village
Actors from the Baku State Circus, Azerbaijan State Youth Theater, Azerbaijan State Puppet Theater, and Fuzuli State Drama Theater performed in a large-scale event in Aghali village, Zangilan area, on the occasion of World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year holiday.
In addition to Santa Claus and the Snow Maiden, actors of the Azerbaijan State Puppet Theater, and talented vocalists of the Oyug Theater participated in the festive event. Performances of the puppeteers, who showed scenes from various plays in the theater's repertoire, were well-received. The patriotic and festive songs of our vocalists added a special touch to the event.
The celebrations were organized by the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Jabrayil, Gubadli and Zangilan districts, which are part of the Eastern Zangezur economic region, and the "Restoration, Construction and Management Service No. 1 in the Eastern Zangezur Economic Eegion" public legal entity.