Mədəniyyət Nazirliyi Qobustan Milli Tarix-Bədii Qoruğunda yaşıllaşdırma aksiyası keçirib
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən noyabrın 23-də Qobustan Milli Tarix-Bədii Qoruğu ərazisində ağacəkmə aksiyası həyata keçirilib. Aksiyanın məqsədi ekoloji tarazlığın qorunması işinə töhfə vermək olub.
Ölkəmizin 11-22 noyabr tarixlərində ev sahibliyi etdiyi BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) münasibətilə təşkil olunan aksiya zamanı nazirliyin əməkdaşları ərazinin iqlim şəraitinə uyğun çoxsaylı müxtəlif növ ağac tingləri əkib, onlara aqrotexniki qulluq göstərilib.

Министерство культуры провело акцию по озеленению в Гобустанском национальном историко-художественном заповеднике
23 ноября Министерство культуры Азербайджанской Республики провело акцию по посадке деревьев на территории Гобустанского национального историко-художественного заповедника. Целью акции было внести вклад в сохранение экологического баланса. В ходе акции, организованной по случаю 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая проходила в нашей стране 11-22 ноября, сотрудники министерства посадили множество саженцев деревьев различных видов, подходящих к климатическим условиям местности, и обеспечили им агротехнический уход.