Apellyasiya Komissiyasının iclası keçirilib
Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən razı olmayan namizədlərin şikayətlərinə baxılması məqsədilə yaradılmış Apellyasiya Komissiyasının iclası keçirilmişdir.
İclasda Apellyasiya Komissiyasının üzvləri və cəlb edilmiş ekspertlərin iştirakı ilə 5 nəfər namizədin nəticələrinə yenidən baxılmışdır. 5 namizəddən 2 nəfərin müsahibə nəticəsi dəyişdirilmiş, 3 nəfərin müsahibə nəticəsi isə qüvvədə saxlanılmışdır.
Müzakirələr zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Komissiya üzvlərinin hazırladığı rəylər müzakirə olunmuşdur.
Qərarlara əsasən İbrahimova Ruqiyə Rövşənovna (20 bal) və Binnətova Günel Natiq qızının (20 bal) əvvəl keçirilmiş müsahibə nəticələrinə dair müraciətləri təmin edilmişdir.

Состоялось заседание Апелляционной комиссии по рассмотрению жалоб кандидатов, не удовлетворенных результатами этапа собеседования конкурса по набору учителей в школы и центры музыки, искусства, живописи, мугама, ашугского мастерства Министерства культуры.
На заседании с участием членов апелляционной комиссии и привлеченных экспертов были рассмотрены результаты 5 кандидатов. Результаты собеседования 2 из 5 кандидатов были изменены, а результаты собеседования 3 кандидатов остались в силе.
В ходе обсуждений были заслушаны мнения кандидатов по поводу собеседования, а также обсуждены мнения, подготовленные членами Комиссии на основании видеозаписей и документов собеседований.
Согласно решениям, обращения Ибрагимовой Ругии Ровшановны (20 баллов) и Гюнель Натиг гызы Биннетовой (20 баллов) по результатам прошедшего собеседования были удовлетворены.
Согласно Решениям, принятым по жалобам других кандидатов, оценка комиссии по собеседованию по результатам предыдущих собеседований с этими кандидатами была признана полностью объективной и обоснованной и оставлена ​​в силе без изменений.