6 sentyabr 2024-cü il tarixində nazir müavini Səadət Yusifovanın sədrliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin Apellyasiya Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Apellyasiya Şurasının üzvləri – Aparat rəhbərinin müavini-Sənədlərlə və vətəndaşlarla iş şöbəsinin müdiri Elçin Nəcəfov, İnsan kapitalının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri  Kamil Bayramlı, Strateji inkişaf və layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Vüqar Məmmədov,  Yaradıcı sənayelər və rəqəmsal inkişaf şöbəsinin müdiri Rəşad Əzizov, Hüquq şöbəsinin müdiri Gülər Mikayılova və Daxili nəzarət və audit şöbəsinin  müdir müavini Fərid Qurbanzadə iştirak etmişdir.
İclasda Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyində vakant olan dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 30.04.2024-cü il tarixində elan edilmiş ümumi müsahibə üzrə keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə yenidən baxılması ilə bağlı 3 nəfər namizədin apellyasiya şikayətlərinə baxılmışdır.
İclas zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təqdim edilmiş müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Şura üzvlərinin hazırladığı rəyləri müzakirə olunmuşdur. Sonda Apellyasiya Şurasının üzvlərinin səsverməsinə əsasən iclasda baxılan məsələlərə dair Qərarlar qəbul edilmişdir.
Səbuhi Bəşirov, İsax Məmmədov və Vüsal Məmmədovun şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlərlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsi dəyişdirilərək iddia etdiyi vəzifəyə uyğun hesab edilərək ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.

The next meeting of the Appeals Council of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan was held on September 6, 2024, under the chairmanship of Deputy Minister Saadat Yusifova. The members of the Appeals Council: Deputy Chief of Staff, Head of the Department of Work with Documents and Citizens, Elchin Najafov, Head of the Department of Human Capital Management, Kamil Bayramli, Head of the Department of Strategic Development and Project Management, Vugar Mammadov, Head of the Department of Creative Industries and Digital Development Rashad Azizov, Head of the Legal Department Guler Mikayilova, and Deputy Director of Internal Control and Audit Department Farid Gurbanzadeh participated in the meeting.
During the meeting, the appeals of three candidates on the revision of the results of the general interviews announced by the State Examination Center on April 30, 2024, for filling vacant positions in the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan were considered.
At the meeting, the opinions of the candidates on the interview were heard, and the members of the Council discussed their prepared opinions and the video recordings and documents of the interviews provided by the State Examination Center. Finally, decisions on the issues discussed at the meeting were made on the basis of the votes of the members of the Appeals Council.
On the basis of the decision of the Appeals Council on the appeals of Sabuhi Bashirov, Isakh Mammadov, and Vusal Mammadov, the result of the previous interview with these candidates was changed, and they were considered suitable for the claimed positions, and they were included in the reserve list of personnel.