6 sentyabr 2024-cü il tarixində nazir müavini Səadət Yusifovanın sədrliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin Apellyasiya Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Apellyasiya Şurasının üzvləri – Aparat rəhbərinin müavini-Sənədlərlə və vətəndaşlarla iş şöbəsinin müdiri Elçin Nəcəfov, İnsan kapitalının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri  Kamil Bayramlı, Strateji inkişaf və layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Vüqar Məmmədov,  Yaradıcı sənayelər və rəqəmsal inkişaf şöbəsinin müdiri Rəşad Əzizov, Hüquq şöbəsinin müdiri Gülər Mikayılova və Daxili nəzarət və audit şöbəsinin  müdir müavini Fərid Qurbanzadə iştirak etmişdir.
İclasda Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyində vakant olan dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 30.04.2024-cü il tarixində elan edilmiş ümumi müsahibə üzrə keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə yenidən baxılması ilə bağlı 3 nəfər namizədin apellyasiya şikayətlərinə baxılmışdır.
İclas zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təqdim edilmiş müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Şura üzvlərinin hazırladığı rəyləri müzakirə olunmuşdur. Sonda Apellyasiya Şurasının üzvlərinin səsverməsinə əsasən iclasda baxılan məsələlərə dair Qərarlar qəbul edilmişdir.
Səbuhi Bəşirov, İsax Məmmədov və Vüsal Məmmədovun şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlərlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsi dəyişdirilərək iddia etdiyi vəzifəyə uyğun hesab edilərək ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.

6 сентября 2024 года состоялось очередное заседание Апелляционного совета Министерства культуры Азербайджанской Республики под председательством заместителя министра Саадат Юсифова. В заседании приняли участие члены Апелляционного совета – заместитель руководителя аппарата – начальник Отдела по работе с документами и гражданами Эльчин Наджафов, начальник Отдела управления человеческим капиталом Камиль Байрамлы, начальник Отдела стратегического развития и управления проектами Вюгар Мамедов, начальник Отдела творческих индустрий и цифрового развития Рашад Азизов, начальник Юридического отдела Гюляр Микаилова и заместитель начальника Отдела внутреннего контроля и аудита Фарид Гурбанзаде.
На заседании были рассмотрены апелляционные жалобы 3-х кандидатов относительно пересмотра результатов общего собеседования, объявленного Государственным экзаменационным центром 30.04.2024 года, на замещение вакантных должностей государственной службы в Министерстве культуры Азербайджанской Республики.
В ходе заседания были заслушаны мнения кандидатов по поводу собеседования, а также обсуждены мнения, подготовленные членами Совета на основе видеозаписей и документов собеседований, представленных Государственным экзаменационным центром. По итогам голосования членов Апелляционного совета были приняты Решения по рассмотренным на заседании вопросам.
На основании решения Апелляционного совета по жалобе Сабухи Баширова, Исаха Мамедова и Вусала Мамедова результат проведённого ранее собеседования с этими кандидатами был изменен, кандидаты были признаны подходящим для должностей, на которые они претендовали и включены в список кадрового резерва.