Avqustun 23-də Daşkənddə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyevin iştirakı ilə Azərbaycan-Özbəkistan sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev “Azərbaycan Respublikası ilə Özbəkistan Respublikası arasında müttəfiqlik münasibətləri haqqında Müqavilə”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev “Azərbaycan Respublikasının və Özbəkistan Respublikasının Ali Dövlətlərarası Şurasının birinci iclasının Qərarı”nı qəbul etdilər.
“Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi ilə Özbəkistan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi arasında 2024-2026-cı illər üçün mədəni-humanitar əməkdaşlıq üzrə Yol xəritəsi”ni Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli və Özbəkistan Respublikasının mədəniyyət naziri Ozodbek Nazarbekov imzaladılar.

Azerbaijan, Uzbekistan signed documents
On August 23, a ceremony of signing documents between Azerbaijan and Uzbekistan was held in Tashkent with the participation of Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, and Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Uzbekistan.
Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, and Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Uzbekistan, signed the "Treaty on Allied Relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Uzbekistan."
Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, and Shavkat Mirziyoyev, President of the Republic of Uzbekistan, also adopted the "Decision of the First Meeting of the High Intergovernmental Council of the Republic of Azerbaijan and the Republic of Uzbekistan."
Adil Karimli, Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, and Ozodbek Nazarbekov, Minister of Culture of the Republic of Uzbekistan, signed the "Roadmap for Cultural and Humanitarian Cooperation for 2024-2026 between the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan."