Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən "Mədəniyyət Könüllüləri" İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən Təcrübə Proqramının test mərhələsi baş tutub.
05.11.2024
05.11.2024 09:41
Test mərhələsi 4 noyabr 2024-cü il tarixində Mirzə Fətəli Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında keçirilib. İştirakçılar ümumi dünya görüşü, qanunvericilik və məntiqi təfəkkür üzrə hazırlanan test blokları əsasında sualları cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, proqramda iştirak üçün elektron ərizə qəbuluna 500-ə yaxın müraciət daxil olub. Ərizələrin ilkin qiymətləndirilməsindən sonra, onların arasından 168 iştirakçı test mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Test mərhələsini uğurla tamamlayan gənclər növbəti mərhələdə idarəetmə potensialının qiymətləndirilməsi mərhələsinə qatılacaq və daha sonra müsahibə mərhələsinə dəvət olunacaqlar.

Состоялся тестовый этап Программы практики, реализуемой Министерством культуры Азербайджанской Республики при организационном участии Общественного объединения «Волонтёры культуры».
782
05.11.2024
05.11.2024 09:41
Тестовый этап состоялся 4 ноября 2024 года в Национальной библиотеке Азербайджана имени Мирзы Фатали Ахундова. Участники отвечали на вопросы на основе подготовленных тестовых блоков по общему мировоззрению, законодательству и логическому мышлению.
Отметим, что в электронную заявку на участие в программе подано около 500 заявлений. После первичной оценки заявок на тестовый этап прошли 168 участников. Молодые люди, успешно прошедшие этап тестирования, на следующем этапе примут участие в этапе оценки управленческого потенциала, а затем их пригласят на этап собеседования.