Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən "Mədəniyyət Könüllüləri" İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən Təcrübə Proqramının test mərhələsi baş tutub.
05.11.2024
05.11.2024 09:41
Test mərhələsi 4 noyabr 2024-cü il tarixində Mirzə Fətəli Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında keçirilib. İştirakçılar ümumi dünya görüşü, qanunvericilik və məntiqi təfəkkür üzrə hazırlanan test blokları əsasında sualları cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, proqramda iştirak üçün elektron ərizə qəbuluna 500-ə yaxın müraciət daxil olub. Ərizələrin ilkin qiymətləndirilməsindən sonra, onların arasından 168 iştirakçı test mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Test mərhələsini uğurla tamamlayan gənclər növbəti mərhələdə idarəetmə potensialının qiymətləndirilməsi mərhələsinə qatılacaq və daha sonra müsahibə mərhələsinə dəvət olunacaqlar.

The test stage of the Internship Program, carried out by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan under the organization of the "Culture Volunteers" Public Union, took place on November 4, 2024, at the National Library of Azerbaijan named after Mirza Fatali Akhundov.
Participants responded to questions from test blocks that focused on general worldview, legislation, and logical thinking.
It is worth mentioning that around 500 applications were submitted through the electronic application system for participation in the program. After an initial evaluation, 168 applications qualified for the test stage. Young people who successfully complete this phase will move on to the management skills evaluation phase and will subsequently be invited for interviews.