Dünya şöhrətli yazar Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin fəxri qonağı olacaq
Dünya şöhrətli irlandiyalı yazar Con Boyn 10-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin fəxri qonağı olacaq.
Con Boyn dünyanın 46 dilinə tərcümə olunan 25 kitab müəllifidir. Yazıçının ən məşhur əsəri “Zolaqlı pijamalı oğlan” romanıdır. Con Boynun 3 oktyabr 2024-cü il tarixində saat 11:00-da “Füzuli” təqdimat zonasında oxucularla görüşü və imza saatı olacaq.
10-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2-8 oktyabr 2024-cü il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək.
Sərgi dahi Azərbaycan şairi Məhəmməd Füzulinin 530 illiyinə həsr olunub. Ziyarətçilərin “Elmlər akademiyası”, “28 may” və “Koroğlu” metrostansiyalarından Bakı Ekspo Mərkəzinə xüsusi avtobuslar vasitəsilə ödənişsiz gediş-gəlişi təmin ediləcəkdir.

World-Famous Writer to Attend 10th Baku International Book Fair as Guest of Honor
World-famous Irish writer John Boyne will be the guest of honor at the 10th Baku International Book Fair.
John Boyne is the author of 25 books translated into 46 languages. The most famous work of the writer is the novel The Boy in the Striped Pajamas.
On October 3, 2024, at 11 a.m., John Boyne will meet with readers and sign books in the Fuzuli presentation area.
The 10th Baku International Book Fair will be held on October 2-8, 2024, at the Baku Expo Center under the organization of the Ministry of Culture.
The fair is dedicated to the 530th anniversary of the great Azerbaijani poet Muhammad Fuzuli.
Special buses will offer free transportation for visitors from the metro stations "Academy of Sciences," "28th of May," and "Koroghlu" to the Baku Expo Center.