Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərləri tərəfindən şəhər və rayonlarda qəbullar keçirilir, vətəndaşların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilir.
Mədəniyyət naziri Adil Kərimli iyulun 29-da Gədəbəy rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşlarla görüşüb.
Qəbuldan öncə nazir Adil Kərimli və Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Mürsəlov rayonun mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər düzərək əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Qəbul zamanı Gədəbəy, Şəmkir, Tovuz, Ağstafa və Qazax rayonlarından olan vətəndaşlar, əsasən, işlə təmin olunma, əməyin qiymətləndirilməsi, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təkliflər, təşəbbüslər və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Mədəniyyət naziri vətəndaşları dinləyərək hər bir müraciət üzrə məsələlərin operativ araşdırılması, qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Qəbulda iştirak edən şəhid ailələri və qazilərin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi diqqət göstərilib, onların müraciətlərinə vaxtında baxılması məqsədilə qeydiyyat aparılaraq nəzarətə götürülüb.

Согласно распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, руководители центральных органов исполнительной власти и других учреждений управления ежемесячно проводят приёмы граждан в городах и районах, заслушивают обращения граждан по различным вопросам.
29 июля министр культуры Адиль Каримли встретился с гражданами в Центре Гейдара Алиева Гядабейского района.
Перед приемом министр Адиль Каримли и глава Исполнительной власти Гядабейского района Орхан Мурсалов посетили памятник Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в центре района и отдали дань его светлой памяти, возложив перед ним цветы.
В ходе приема граждане Гядабейского, Шамкирского, Товузского, Агстафинского и Газахского районов довели до сведения свои обращения, в основном связанные с трудоустройством, оценкой труда, предложениями, инициативами и другими вопросами, касающимися сферы культуры.
Министр культуры выслушал граждан и дал указания ответственным представителям министерства относительно оперативного расследования вопросов по каждому обращению и их решения согласно законодательству.
Особое внимание было уделено вопросам, поднятым семьями шехидов и ветеранов, принявших участие в приеме, а их обращения были зарегистрированы и взяты на контроль для своевременного рассмотрения.