Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərləri tərəfindən şəhər və rayonlarda qəbullar keçirilir, vətəndaşların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilir.
Mədəniyyət naziri Adil Kərimli iyulun 29-da Gədəbəy rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşlarla görüşüb.
Qəbuldan öncə nazir Adil Kərimli və Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Mürsəlov rayonun mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər düzərək əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Qəbul zamanı Gədəbəy, Şəmkir, Tovuz, Ağstafa və Qazax rayonlarından olan vətəndaşlar, əsasən, işlə təmin olunma, əməyin qiymətləndirilməsi, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təkliflər, təşəbbüslər və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Mədəniyyət naziri vətəndaşları dinləyərək hər bir müraciət üzrə məsələlərin operativ araşdırılması, qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Qəbulda iştirak edən şəhid ailələri və qazilərin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi diqqət göstərilib, onların müraciətlərinə vaxtında baxılması məqsədilə qeydiyyat aparılaraq nəzarətə götürülüb.

Minister of Culture Hears the Appeals of Citizens in Gadabay
In accordance with the directive of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, heads of central executive power bodies and other administrative institutions hold monthly meetings with citizens in various cities and districts and hear citizens' concerns on different issues.
On July 29, the Minister of Culture Adil Karimli met with citizens at the Heydar Aliyev Center in Gadabay district.
Before the reception, Minister Adil Karimli and the head of Gadabay District Executive Authority Orkhan Mursalov paid tribute to National leader Heydar Aliyev by visiting his monument in the district center and laying flowers in front of it.
During the reception, citizens from the Gadabay, Shamkir, Tovuz, Aghstafa, and Gazakh districts primarily expressed their concerns, suggestions, and initiatives regarding employment, labor recognition, and other issues related to the field of culture.
The Minister of Culture heard the citizens and instructed the relevant representatives of the Ministry to promptly look into each matter and resolve it in accordance with the law.
Particular attention was given to the concerns brought up by the families of martyrs and veterans, and their applications were recorded and put under supervision for timely consideration.