Özbəkistanda mədəniyyət günləri "Mənim Azərbaycanım" adlı möhtəşəm konsertlə başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə keçirilən Azərbaycan Mədəniyyəti Günlərinin bağlanış konserti olub.
İyunun 13-də Muqimi adına Musiqili Dram Teatrında Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblının "Mənim Azərbaycanım" adlı konserti keçirilib. Konserti qardaş ölkənin mədəniyyət və incəsənət xadimləri, ictimaiyyət nümayəndələri izləyiblər.
Azərbaycan rəqs sənətinin ən seçkin örnəklərinin təqdim olunduğu gecədə əsl anşlaq yaşanıb. Rəqqaslarımızın yüksək peşəkarlıqla ifa etdiyi "Süita", "Qaval", "Qazağı", "Yaylıqla rəqs", "Nağara", "Şalı", "Qaytağı", "Toy", "Qılıncla rəqs", "Çayçı" və "Vətən" rəqsləri, eləcə də musiqi nömrəsi tamaşaçıların sürəkli alqışları ilə qarşılanıb.
Daşkənddə 10-14 iyun tarixlərini əhatə edən Azərbaycan Mədəniyyəti Günlərinin möhtəşəm finalı olan konsert iştirakçıların yaddaşında silinməz iz qoyan sənət şöləni kimi tarixə yazılıb.

Culture Days in Uzbekistan Conclude with 'My Azerbaijan' Concert
The closing concert of the Days of Azerbaijan Culture, organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan took place in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
On June 13, the Musical Drama Theater named after Mugimi hosted a concert by the Azerbaijan State Dance Ensemble titled "My Azerbaijan." The event was attended by cultural and artistic figures and members of the public of the brotherly country. The evening, presenting the best examples of Azerbaijani dance art, was held in a full house.
Our dancers professionally performed the dances "Suita", "Gaval", "Gazaghi", "Scarf Dance", "Naghara", "Shali", "Gaitaghi", "Toy", "Sword Dance", "Chaychi", and "Vatan" along with musical performances and the audience applauded continuously.
As the closing event of the Days of Azerbaijani Culture held in Tashkent from June 10 to June 14, the concert has gone down in history as an unforgettable art festival for the participants.