Özbəkistanda mədəniyyət günləri "Mənim Azərbaycanım" adlı möhtəşəm konsertlə başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə keçirilən Azərbaycan Mədəniyyəti Günlərinin bağlanış konserti olub.
İyunun 13-də Muqimi adına Musiqili Dram Teatrında Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblının "Mənim Azərbaycanım" adlı konserti keçirilib. Konserti qardaş ölkənin mədəniyyət və incəsənət xadimləri, ictimaiyyət nümayəndələri izləyiblər.
Azərbaycan rəqs sənətinin ən seçkin örnəklərinin təqdim olunduğu gecədə əsl anşlaq yaşanıb. Rəqqaslarımızın yüksək peşəkarlıqla ifa etdiyi "Süita", "Qaval", "Qazağı", "Yaylıqla rəqs", "Nağara", "Şalı", "Qaytağı", "Toy", "Qılıncla rəqs", "Çayçı" və "Vətən" rəqsləri, eləcə də musiqi nömrəsi tamaşaçıların sürəkli alqışları ilə qarşılanıb.
Daşkənddə 10-14 iyun tarixlərini əhatə edən Azərbaycan Mədəniyyəti Günlərinin möhtəşəm finalı olan konsert iştirakçıların yaddaşında silinməz iz qoyan sənət şöləni kimi tarixə yazılıb.

В столице Узбекистана Ташкенте состоялся заключительный концерт Дней культуры Азербайджана, организованных Министерством культуры Азербайджанской Республики.
13 июня в Музыкальном драматическом театре имени Мугими состоялся концерт «Мой Азербайджан» Азербайджанского государственного ансамбля танца. На концерте присутствовали деятели культуры и искусства братской страны, представители общественности. На вечере, где были представлены лучшие образцы азербайджанского танцевального искусства, был настоящий аншлаг.
Танцы «Сюита», «Гавал», «Газахы», «Танец с платками», «Барабан», «Шалы», «Гайтаги», «Свадьба», «Танец с мечами», «Чайчи» и «Родина» исполненные нашими танцорами с большим профессионализмом, а также музыкальные номера были встречены бурными аплодисментами зрителей.
Концерт, ставший грандиозным финалом Дней культуры Азербайджана в Ташкенте с 10 по 14 июня, вошел в историю как фестиваль искусств, оставивший неизгладимый след в памяти участников.