Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşlarla görüşləri təşkil olunur. Hər ay keçirilən bu qəbildən görüşlərin məqsədi sakinlərin problem və təkliflərini yerində dinləmək, qaldırılan məsələlərin operativ həlli və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərin aidiyyəti üzrə yönəldilməsidir.
Mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin iştirakı ilə növbəti vətəndaş qəbulu iyunun 7-də İmişli rayonunda keçirilib. İmişli rayon Heydər Əliyev Mərkəzində gerçəkləşən qəbuldan əvvəl nazir və rayonun icra başçısı Elçin Rzayev Ümummilli liderin şəhərdəki abidəsi önünə gül dəstələri qoyaraq əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Əsasən, Beyləqan, İmişli, Saatlı və Sabirabad rayonlarından bir qrup vətəndaşın iştirak etdiyi qəbulda sakinlərin müraciətləri mədəniyyət sahəsinə dair təkliflər, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Nazir vətəndaşların ayrı-ayrı məsələlərə dair xahiş və təkliflərini, fikirlərini dinləyərək hər bir müraciətin operativ şəkildə araşdırılması, qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı qəbulda iştirak edən nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Görüşdə şəhid ailələri və qazilərin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi diqqətlə göstərilməsi, vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq nəzarətə götürülüb.

Minister of Culture listens to citizens' concerns in Imishli district
In accordance with the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the heads of central executive authorities and other administrative bodies hold monthly meetings with citizens in various cities and districts. The aim of these meetings is to directly address the problems and suggestions of the residents and to forward appeals on other issues to the appropriate authorities.
Minister of Culture Adil Karmli met with citizens in Imishli district on June 7. Prior to the event at the Heydar Aliyev Center, both the minister and the head of the district Elchin Rzayev paid tribute to the national leader by laying flowers at his monument.
During the reception, which was attended by residents of Beylagan, Imishli, Saatli, and Sabirabad districts, the citizens' appeals were mainly focused on cultural proposals, employment, and other issues.
After listening to the citizens' demands and suggestions on various issues, the minister instructed the relevant ministry representatives attending the reception to immediately examine each demand and resolve it in accordance with the law.
During the meeting, each appeal was recorded and followed up to give special attention and ensure that the concerns of the martyrs' families and veterans are addressed promptly and objectively.