Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşlarla görüşləri təşkil olunur. Hər ay keçirilən bu qəbildən görüşlərin məqsədi sakinlərin problem və təkliflərini yerində dinləmək, qaldırılan məsələlərin operativ həlli və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərin aidiyyəti üzrə yönəldilməsidir.
Mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin iştirakı ilə növbəti vətəndaş qəbulu iyunun 7-də İmişli rayonunda keçirilib. İmişli rayon Heydər Əliyev Mərkəzində gerçəkləşən qəbuldan əvvəl nazir və rayonun icra başçısı Elçin Rzayev Ümummilli liderin şəhərdəki abidəsi önünə gül dəstələri qoyaraq əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Əsasən, Beyləqan, İmişli, Saatlı və Sabirabad rayonlarından bir qrup vətəndaşın iştirak etdiyi qəbulda sakinlərin müraciətləri mədəniyyət sahəsinə dair təkliflər, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Nazir vətəndaşların ayrı-ayrı məsələlərə dair xahiş və təkliflərini, fikirlərini dinləyərək hər bir müraciətin operativ şəkildə araşdırılması, qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı qəbulda iştirak edən nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Görüşdə şəhid ailələri və qazilərin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi diqqətlə göstərilməsi, vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq nəzarətə götürülüb.

Согласно распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в городах и районах организуются встречи руководителей центральных органов исполнительной власти и других органов управления с гражданами. Цель таких ежемесячных встреч – выслушать проблемы и предложения жителей на месте, оперативно решать возникшие вопросы и перенаправлять обращения, связанные с другими вопросами по назначению.
Очередной прием граждан с участием министра культуры Адиля Каримли состоялся 7 июня в Имишлинском районе. Перед приемом, состоявшимся в Центре Гейдара Алиева Имишлинского района, министр и глава исполнительной власти района Эльчин Рзаев возложили цветы к памятнику Общенационального лидера в городе и почтили его светлую память.
На приеме, на котором присутствовала группа граждан в основном из Бейлаганского, Имишлинского, Саатлинского и Сабирабадского районов, были рассмотрены обращения жителей касавшихся предложений в культурной сфере, трудоустройства и других вопросов.
Министр, выслушав обращения и предложения граждан по различным вопросам, дал поручения ответственным представителям министерства, участвовавшим в приеме, относительно оперативного расследования каждого обращения и принятия решений согласно законодательству.
С целью уделения особого внимания вопросам, поднятым на встрече семьями шехидов и ветеранов, и их своевременного и объективного рассмотрения каждое заявление было зарегистрировано и взято на контроль.