Komediya və performans məktəbinə qəbul başladı
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə Mədəniyyət və yaradıcı sənayeləri üzrə tədris və inkubasiya mərkəzində Komediya və performans məktəbi üçün müraciətlərin qəbuluna başlandı.
Komediya və performans məktəbi 15 yaşdan yuxarı insanların ünsiyyət bacarıqlarını təkmilləşdirən və yumor hissini inkişaf etdirən, ən əsası isə peşəyə yiyələnmək imkanı yaradan bir təsisatdır. Tədris Azərbaycan, ingilis və rus dillərində aparılacaq.
Məktəbin məqsədi insanlara səhnədə öz potensiallarına çatmaqda kömək etməkdir. Təhsili başa vuran məzunlar təkcə peşəkar komediyaçı deyil, həm də aparıcı, aktyor, ictimai xadim və həmçinin ssenari müəllifi ola bilərlər.
Məktəbin direktoru Teymur Kərimzadə komediya ustası, stendap-komediyaçısı, radio aparıcısı, Azərbaycanda "Comedy Bazaar" platformasının təsisçisidir.
Məktəbin kreativ direktoru və təhsil üzrə rəhbəri Cavid Kurbanovdur. O, məşhur telelayihələrin həmtəsisçisi, bir çox komediya şoularının prodüseri və ssenaristi Semyon Slepakovla həmmüəllifidir.
Məktəbin bədii rəhbəri komediya aktyoru, rejissor, ssenari müəllifi, “Planeta Parni iz Baku” ŞHK-nun üzvü Ələkbər Əliyevdir.
Qeydiyyat oktyabr ayının 30-na kimi davam edəcək. Kursa qatılmaq istəyən şəxslər edu.creative.az linkinə daxil olub Komediya və performans məktəbi bölməsindən qeydiyyat üçün müraciət edə bilər.

При поддержке Министерства Культуры Азербайджанской Республики в учебно-инкубационном центре по культуре и творческим индустриям начался прием заявок в Школу комедии и перформанса.
Школа комедии и перформанса - это учреждение, которое улучшает коммуникативные навыки людей старше 15 лет и развивает чувство юмора, а главное, дает возможность освоить профессию. Обучение будет вестись на азербайджанском, английском и русском языках.
Цель школы - помочь людям раскрыть свой потенциал на сцене. Выпускники, завершившие обучение, могут стать не только профессиональными комиками, но и ведущими, актерами, общественными деятелями, а также сценаристами.
Директор школы Теймур Каримзаде - мастер комедии, стендап-комик, радиоведущий, основатель платформы «Comedy Bazaar» в Азербайджане.
Креативным директором и руководителем по образованию школы является Джавид Курбанов в соавторстве с Cеменом Слепаковым, соучредителем известных телепроектов, продюсером и сценаристом многих комедийных шоу.
Художественным руководителем школы является комедийный актер, режиссер, сценарист, член КВН «Планета Парни из Баку» Алекпер Алиев.
Регистрация продлится до 30 октября. Лица, желающие принять участие в курсе, могут перейти по ссылке edu.creative.az и подать заявку на регистрацию в разделе  «Школа комедии и перформанса».