Milli Teatr “Qarabağnamə” tamaşası ilə Şəkidə çıxış edəcək
Mədəniyyət Nazirliyi Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100, Azərbaycan peşəkar milli teatrının yaranmasının 150 illiyinə həsr edilmiş silsilə tədbirlər çərçivəsində regionlara təşkil olunan qastrol səfərləri yeni mövsümdə də  davam etdirir.
Qastrol aksiyasının məqsədi regionlarda mədəni həyatın fəallaşdırılması, əhalinin, xüsusilə də gənclərin asudə vaxtının keyfiyyətinin yüksəldilməsi, yerli yaradıcı kollektivlərlə daha sıx ünsiyyət və faydalı təcrübə mübadiləsinə şərait yaratmaqdır.
Layihə çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı sentyabrın 26-da saat 18:00-da“Qarabağnamə” tamaşası ilə Şəki Dövlət Dram Teatrında çıxış edəcək.
Səhnə əsərində XVIII əsrdə Qarabağ xanlığının mərkəzi olan Şuşada baş vermiş tarixi hadisələrdən bəhs olunur.

Министерство Культуры продолжает в новом сезоне гастрольные поездки в регионы в рамках серии мероприятий, посвященных 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева и 150-летию создания Азербайджанского Профессионального Национального Театра. Цель гастрольной акции - активизация культурной жизни в регионах, повышение качества досуга населения, особенно молодежи, создание условий для более тесного общения с местными творческими коллективами и обмена полезным опытом.
В рамках проекта Азербайджанский Государственный Академический Национальный Драматический Театр выступит 26 сентября в 18:00 в Шекинском Государственном Драматическом Театре со спектаклем “Карабахнаме”. В постановке рассказывается об исторических событиях, произошедших в XVIII веке в Шуше-центре Карабахского ханства.