Milli Teatr “Qarabağnamə” tamaşası ilə Şəkidə çıxış edəcək
Mədəniyyət Nazirliyi Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100, Azərbaycan peşəkar milli teatrının yaranmasının 150 illiyinə həsr edilmiş silsilə tədbirlər çərçivəsində regionlara təşkil olunan qastrol səfərləri yeni mövsümdə də  davam etdirir.
Qastrol aksiyasının məqsədi regionlarda mədəni həyatın fəallaşdırılması, əhalinin, xüsusilə də gənclərin asudə vaxtının keyfiyyətinin yüksəldilməsi, yerli yaradıcı kollektivlərlə daha sıx ünsiyyət və faydalı təcrübə mübadiləsinə şərait yaratmaqdır.
Layihə çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı sentyabrın 26-da saat 18:00-da“Qarabağnamə” tamaşası ilə Şəki Dövlət Dram Teatrında çıxış edəcək.
Səhnə əsərində XVIII əsrdə Qarabağ xanlığının mərkəzi olan Şuşada baş vermiş tarixi hadisələrdən bəhs olunur.

The National Theater will perform in Sheki with the play "Garabaghname"
The Ministry of Culture continues the tours organized in the new season within the framework of a series of events dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev and the 150th anniversary of the establishment of the professional national theater of Azerbaijan. The purpose of the tour action is to activate the cultural life in the regions,  improve the quality of leisure time of the population, especially the youth, create conditions for closer communication with local creative collectives and the exchange of useful experience.
Within the framework of the project, the Azerbaijan State Academic National Drama Theater will perform the play "Garabaghname" on September 26 at 18:00 at the Sheki State Drama Theater. The play tells about the historical events that took place in Shusha, the center of the Karabakh Khanate in the 18th century.