Fuad İbrahimov Ü.Hacıbəyli adına Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru vəzifəsinə təyin edilib
Fuad Natiq oğlu İbrahimov Azərbaycan M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının nəzdində Ü.Hacıbəyli adına Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru vəzifəsinə təyin edilib. O bu vəzifədə, Xalq artisti Rauf Abdullayevi əvəz edib.
Fuad İbrahimov Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin dirijoru, Münhen Yeni Filarmoniyasının Simfonik Orkestrinin, Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının nəzdində yaranmış “Baku Chamber Orchestra”nın baş dirijoru olub.
Fuad İbrahimov Parisdə “Radio France”, “France musique”, “L'orchestre philharmonique” və Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə keçirilən Yevgeni Svetlanov adına IV Beynəlxalq dirijorlar müsabiqəsində 2-ci yeri tutub.
Dirijor kimi dünyanın bir sıra tanınmış konsert salonlarında çıxış edib. 2022-ci ildə Prezident mükafatına layiq görülüb, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artistidir.

Фуад Натиг оглу Ибрагимов назначен художественным руководителем и главным дирижером Государственного Симфонического Оркестра имени У. Гаджибейли при Азербайджанской Государственной Академической Филармонии имени М.Магомаева. Он сменил на этой должности Народного артиста Рауфа Абдуллаева.
Фуад Ибрагимов был дирижером Государственного Симфонического Оркестра Азербайджана, Симфонического Оркестра Новой Филармонии Мюнхена, а также главным дирижером «Бакинского Камерного Оркестра», созданного при Бакинской Музыкальной Академии имени Узеира Гаджибейли.
Фуад Ибрагимов занял 2-е место на 4-м Международном конкурсе дирижеров имени Евгения Светланова, проходившем в Париже при поддержке «Радио Франции» («Radio France»), «Музыка Франции» («France musique»), «Филармонический Оркестр» («L'Orchestre Philharmonique») и Фонда Гейдара Алиева.
Как дирижер выступал в ряде известных концертных залов мира. В 2022 году он был удостоен Премии Президента и является Заслуженным артистом Азербайджанской Республики.