Fuad İbrahimov Ü.Hacıbəyli adına Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru vəzifəsinə təyin edilib
Fuad Natiq oğlu İbrahimov Azərbaycan M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının nəzdində Ü.Hacıbəyli adına Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru vəzifəsinə təyin edilib. O bu vəzifədə, Xalq artisti Rauf Abdullayevi əvəz edib.
Fuad İbrahimov Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin dirijoru, Münhen Yeni Filarmoniyasının Simfonik Orkestrinin, Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının nəzdində yaranmış “Baku Chamber Orchestra”nın baş dirijoru olub.
Fuad İbrahimov Parisdə “Radio France”, “France musique”, “L'orchestre philharmonique” və Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə keçirilən Yevgeni Svetlanov adına IV Beynəlxalq dirijorlar müsabiqəsində 2-ci yeri tutub.
Dirijor kimi dünyanın bir sıra tanınmış konsert salonlarında çıxış edib. 2022-ci ildə Prezident mükafatına layiq görülüb, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artistidir.

Fuad Ibrahimov was appointed as the artistic director and chief conductor of the State Symphony Orchestra named after U. Hajibeyli
Fuad Natig oglu Ibrahimov has been appointed as the artistic director and chief conductor of the State Symphony Orchestra, named after U. Hajibeyli, under the Azerbaijan State Academic Philharmonic Hall, named after M. Magomayev. He has taken over this position from People's Artist Rauf Abdullayev.
Fuad Ibrahimov was the conductor of the Azerbaijan State Symphony Orchestra, the Symphony Orchestra of the Munich New Philharmonic, and the chief conductor of the "Baku Chamber Orchestra," established under the Baku Music Academy named after Uzeyir Hajibeyli.
Fuad Ibrahimov won 2nd place in the 4th Evgeny Svetlanov International Conducting Competition in Paris, organized with the support of "Radio France", "France musique", "L'orchestre philharmonique", and the Heydar Aliyev Foundation.
He conducted in various famous concert halls worldwide, was granted the President's Award in 2022 and is an honored artist of the Republic of Azerbaijan.