Şuşada VI “Xarıbülbül” Beynəlxalq Festivalı may ayında keçiriləcək
Şuşa şəhərində VI “Xarıbülbül” Beynəlxalq Folklor Festivalının keçirilməsi bu ilin may ayına planlaşdırılır.
Bu barədə qərar Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin Şuşa şəhərinin 2023-cü il üçün “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilməsi ilə bağlı Tədbirlər Planının təsdiqində yer alıb.
Festivalın təşkili ilə bağlı işlər Mədəniyyət Nazirliyi, Xarici İşlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəliyi və Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinə tapşırılıb.

VI Международный фестиваль «Харыбюльбюль» пройдет в мае в городе Шуша
VI Международный фольклорный фестиваль «Харыбюльбюль» планируется провести в городе Шуша в мае текущего года.
Решение об этом включено в утвержденный Кабинетом Министров Азербайджанской Республики План мероприятий в связи с объявлением города Шуша «Культурной столицей тюркского мира» на 2023 год.
Работа по организации фестиваля возложена на Министерство культуры, Министерство иностранных дел, Специальное представительство Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе и Управление государственного заповедника города Шуша.