Gənclər Günü münasibətilə muzeylərdə “açıq qapı” olacaq
2 fevral Azərbaycan Gəncləri Günüdür. Prezident Heydər Əliyevin 1997-ci ildə imzaladığı fərmanla əsası qoyulan əlamətdar gün ölkəmizdə hər il müxtəlif tədbirlərlə qeyd olunur.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkili, onların muzey müəssisələri vasitəsilə Azərbaycanın zəngin mədəni irsi ilə yaxından tanış olmalarının təmin edilməsi məqsədilə layihələr həyata keçirilir.
Azərbaycan Gəncləri Günü ilə əlaqədar 1-2 fevral tarixlərində Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən muzeylərdə gənclər üçün “açıq qapı” olacaq.
Bununla əlaqədar həmin günlərdə yaşı 14-dən 29-dək olan şəxslərin muzeylərə sərbəst girişi təmin ediləcək.

Museums to open their doors on the occasion of Youth Day
February 2 is National Youth Day in Azerbaijan. Every year, the country celebrates this significant day, which was established by a decree signed by President Heydar Aliyev in 1997.
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan carries out projects to effectively organize the free time of youth and ensure that they learn about the rich cultural heritage of Azerbaijan through museums.
In connection with National Youth Day, an Open Doors Day for youth will be held on February 1-2 in the museums operating under the Ministry of Culture. People aged 14 to 29 will be granted free entrance to museums.