Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycanın İrandakı səfirliyinə hücumla bağlı paylaşım edib
1203
27.01.2023
27.01.2023 02:47
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ölkəmizin Tehrandakı səfirliyinə xain hücumla əlaqədar tviterdə paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir: “Bu gün Tehrandakı səfirliyimizə qarşı törədilmiş terror aktını şiddətlə qınayıram. Səfirliyin və səfirlik əməkdaşlarının mühafizəsini təmin edərkən həlak olan baş leytenant Əsgərov Orxan Rizvan oğlunun ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verirəm.
Bu terror aktının tezliklə araşdırılacağını və terrorçuların cəzalandırılacağını tələb edirik. Diplomatik nümayəndəliklərə qarşı terror hücumu qəbuledilməzdir!”.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev shared twitter post over attack on Azerbaijan’s embassy in Iran
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has shared a twitter post over the treacherous attack on the embassy of Azerbaijan in Tehran.
“I strongly condemn a terrorist act committed today against our embassy in Tehran. I express deep condolence to the family and relatives of senior lieutenant Askarov Orkhan Rizvan oğlu killed while ensuring the security of the embassy and its employees. We demand the soonest investigation into the terrorist act and punishment of the terrorists. The terrorist attack on the diplomatic mission is unacceptable!” the post reads.