Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycanın İrandakı səfirliyinə hücumla bağlı paylaşım edib
1203
27.01.2023
27.01.2023 02:47
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ölkəmizin Tehrandakı səfirliyinə xain hücumla əlaqədar tviterdə paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir: “Bu gün Tehrandakı səfirliyimizə qarşı törədilmiş terror aktını şiddətlə qınayıram. Səfirliyin və səfirlik əməkdaşlarının mühafizəsini təmin edərkən həlak olan baş leytenant Əsgərov Orxan Rizvan oğlunun ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verirəm.
Bu terror aktının tezliklə araşdırılacağını və terrorçuların cəzalandırılacağını tələb edirik. Diplomatik nümayəndəliklərə qarşı terror hücumu qəbuledilməzdir!”.

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев поделился публикацией в связи с нападением на посольство Азербайджана в Иране
1180
27.01.2023
27.01.2023 02:47
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев поделился в Twitter публикацией в связи с вероломным нападением на посольство нашей страны в Тегеране.
В публикации говорится: «Решительно осуждаю террористический акт, совершенный сегодня против нашего посольства в Тегеране. Выражаю глубочайшие соболезнования родным и близким старшего лейтенанта Аскерова Орхана Ризван оглу, погибшего при защите посольства и сотрудников посольства.
Мы требуем скорейшего расследования этого террористического акта и наказания террористов. Террористические атаки на дипломатические представительства недопустимы!».