Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsi və Azərbaycan Autizm Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə autizm sindromlu uşaqlar üçün 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni ilə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə Millət vəkilləri, incəsənət xadimləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbir zamanı çıxış edənlər autizm sindromlu uşaqların və ailələrin cəmiyyətin həssas qrupuna aid olduğunu və onlara xüsusi diqqət və qayğının göstərilməsinin vacibliyini qeyd ediblər. Sonra il ərzində fərqlənən autizm mərkəzlərinə, idman klublarına, təlimçilərə diplom və təşəkkürnamələr təqdim olunub. Yarışlarda mükafat qazanan autizm sindromlu idmançılara hədiyyələr verilib.
Bədii hissədə ifa olunan sevilən  mahnılar və rəqslər həm uşaqlarda, həm də qonaqlarda xoş ovqat yaradıb.

A holiday event organized for children with autism syndrome
The Baku City Main Department of Culture and the Azerbaijan Autism Association collaborated to organize a special event for kids with autism syndrome on December 31 - World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year.
Members of Parliament, artists, and other guests attended the event.
Speakers at the event noted that children and families with autism syndrome were a vulnerable group in society, and underlined the importance of providing them with special attention and care. Then diplomas and letters of appreciation were given to autism centers, sports clubs and coaches who stood out during the year. Prizes were awarded to athletes with autism syndrome who won prizes in competitions.
During the artistic part of the event, children, and guests enjoyed performances of their favorite songs and dances.