Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsi və Azərbaycan Autizm Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə autizm sindromlu uşaqlar üçün 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni ilə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə Millət vəkilləri, incəsənət xadimləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbir zamanı çıxış edənlər autizm sindromlu uşaqların və ailələrin cəmiyyətin həssas qrupuna aid olduğunu və onlara xüsusi diqqət və qayğının göstərilməsinin vacibliyini qeyd ediblər. Sonra il ərzində fərqlənən autizm mərkəzlərinə, idman klublarına, təlimçilərə diplom və təşəkkürnamələr təqdim olunub. Yarışlarda mükafat qazanan autizm sindromlu idmançılara hədiyyələr verilib.
Bədii hissədə ifa olunan sevilən  mahnılar və rəqslər həm uşaqlarda, həm də qonaqlarda xoş ovqat yaradıb.

Проведено праздничное мероприятие для детей с синдромом аутизма
31-го декабря Управление культуры города Баку и Азербайджанская Ассоциация Аутизма провели совместное мероприятие для детей с синдромом аутизма, посвящённое Дню солидарности азербайджанцев мира и Новому году.
В мероприятии приняли участие депутаты, деятели искусств и другие гости.
Выступавшие в ходе мероприятия отметили, что дети с синдромом аутизма и их семьи относятся к уязвимой группе общества и отметили важность уделения им особого внимания и заботы. Затем были вручены дипломы и благодарственные грамоты аутистическим центрам, спортивным клубам, тренерам, отличившимся в течение года. Спортсменам с синдромом аутизма, занявшим призовые места на соревнованиях были вручены подарки.
Любимые песни и танцы в художественной части мероприятия создали хорошее настроение и у детей, и у гостей мероприятия.