Anar Kərimov Gürcüstanın Baş naziri ilə görüşüb
Gürcüstan səfəri çərçivəsində mədəniyyət naziri Anar Kərimov Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
Baş nazir Azərbaycanın mədəniyyət nazirinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini salamlamaqdan məmnunluğunu bildirib. Qeyd edib ki, Gürcüstan ilə Azərbaycan bölgədə çox səmərəli əməkdaşlıq edirlər. Bu əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi Gürcüstan üçün böyük əhəmiyyət daşıyır.
Anar Kərimov da öz növbəsində Azərbaycan və Gürcüstan arasındakı mədəni və humanitar sahələr üzrə əməkdaşlıq məsələlərinin diqqət mərkəzində olduğunu bildirib.

Министр культуры Азербайджана встретился с премьер-министром Грузии
Министр культуры Азербайджана Анар Керимов в рамках визита в Грузию встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Поприветствовав делегацию во главе с министром культуры Азербайджана, премьер-министр отметил, что Грузия и Азербайджан очень эффективно сотрудничают в регионе. Развитие этого сотрудничества имеет большое значение для Грузии.
В свою очередь Анар Керимов сказал, что вопросы сотрудничества между Азербайджаном и Грузией в культурной и гуманитарной сферах находятся в центре внимания.