Azərbaycanlı pianoçu Berlində konsert proqramı ilə çıxış edəcək
Sentyabrın 12-də Berlin şəhərinin "Kulturstall auf dem Qutshof" zalında 24 yaşlı azərbaycanlı pianoçu, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Nərmin Nəcəflinin konserti keçiriləcək.
Musiqiçi Lyudviq van Bethovenin "Appassionata" 23-cü fortepiano sonatasını, Robert Şumanın karnavalını, həmçinin Frederik Şopenin üç əsərini: Noktürn, soç. 27, Ballad, soç.52 və "Andante Spianato et Grande Polonaise Brillante" kompozisiyasını ifa edəcək.
Nərmin Nəcəfli 1996-cı ildə Bakıda anadan olub və Bülbül adına musiqi məktəbində təhsil alıb. Hazırda Hannover musiqi, media və teatr Universitetində təhsilini davam etdirir. 2007-ci ildən Azərbaycan Prezidentinin gənc istedadlar üçün xüsusi təqaüdünü alır. Tamaşaçılar onu Paris, Vaşinqton, Florensiya, Moskva, Brüssel, Strasburq, London konsertlərində heyranlıqla alqışlayıblar.
Milli və beynəlxalq müsabiqələrdə çoxsaylı mükafatlar sübut edir ki, gənc pianoçu yaradıcı şöhrətin zirvəsinə doğru inamla irəliləyir.

В Берлине состоится концерт 24-летней азербайджанской пианистки
Двенадцатого сентября в берлинском зале "Kulturstall auf dem Gutshof" пройдет концерт молодой азербайджанской пианистки, лауреата международных конкурсов Нармин Наджафли.
Музыкант исполнит 23-ю фортепианную сонату Людвига ван Бетховена «Аппассионата», Карнавал Роберта Шумана, а также три произведения Фредерика Шопена: Ноктюрн, соч. 27, Балладу, соч. 52 и композицию "Andante Spianato et Grande Polonaise Brillante".
Нармин Наджафли родилась в Баку в 1996 году, обучалась в музыкальной школе им. Бюльбюля в Баку. В настоящее время она учится в Ганноверском университете музыки, СМИ и театра. С 2007 года она получает специальную стипендию Президента Азербайджана для молодых талантов. Публика с восторгом аплодировала на ее концертах в Париже, Вашингтоне, Флоренции, Москве, Брюсселе, Страсбурге, Лондоне.
Многочисленные призы на национальных и международных конкурсах подтверждают, что молодая пианистка уверенно идет к вершине творческой славы.